Czarne meble do kuchni

Planując remont kuchni najczęściej szukamy kreatywnych i wygodnych rozwiązań.

Czarne meble do nowoczesnej kuchni to doskonała opcja dla osób którym znudziły się jasne wnętrza i chcą nadać swojej przestrzeni całkiem innego charakteru.

Meble kuchenne w czarnym kolorze do nowoczesnej kuchni


Czerń jest kolorem niezwykle dominującym dlatego, najlepiej wygląda w dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu lub w kuchni otwartej na salon.

Małą kuchnię czarne meble mogą jeszcze bardziej optycznie pomniejszyć, aby temu zapobiec można wykorzystać do jej aranżacji jedynie czarne fronty szafek lub pokusić się o blat w kolorze głębokiej czerni. Takie eksponowanie czerni na małym metrażu nie będzie przytłaczające a w połączeniu z jasnymi barwami stworzy niebanalną kompozycję. Dobry projekt uwzględnia ile naturalnego światła wpada do wnętrza w przypadku dużej jak i małej kuchni. Eksponując walory kuchni powinno się pamiętać o tym że im więcej światła tym lepiej. Projekt kuchni na wymiar na ogół zawiera rozmieszczenie źródeł światła odpowiadające potrzebom osób które, będą z niej korzystały.

Czarne szafki kuchenne do niewielkiej kuchni - jak poprawnie akcentować czerń?

W małej kuchni nie musimy eksponować czerni na wszystkich meblach, ścianach i przedmiotach, możemy ją wybrać jako detal podkreślający indywidualny charakter kuchni. Będzie to widoczna granica pomiędzy sąsiadującymi ze sobą pomieszczeniami. Aby wizualnie powiększyć niewielką powierzchnię kuchni można wykorzystać szklane płytki np: typu lacobel.

Meble do kuchni i ciemny lacobel na ścianie

Czarne meble do kuchni

Kuchnia w ciemnych kolorach jest niebanalnym i odważnym stylem. Najgorętszy trend w ostatnim czasie stanowią gładkie, matowe czarne fronty meblowe o aksamitnej fakturze wyposażone w połyskujące uchwyty. Gratka dla minimalistów i miłośników stylu skandynawskiego gdzie w obu wariantach króluje, prostota i funkcjonalizm przestrzeni kuchennej.

Wyspa kuchenna z ciemnym blatem


Najlepszym sposobem na ożywienie kuchni skandynawskiej utrzymanej w czarnym kolorze jest, wykorzystanie naturalnych, drewnianych blatów pomalowanych na biało lub w innym jaśniejszym kolorze. Minimalistom zaleca się zestawienie ze sobą różnych odcieni czerni lub różnorodnych faktur meblowych.

Czarne meble kuchenne doskonale komponują się ze złotem, bielą, różnymi odcieniami szarości a w nowoczesnych loftach z krzykliwą pomarańczą, soczystą zielenią, czerwienią lub żółcią. Jest to rewelacyjny pomysł na zagospodarowanie nowoczesnej kuchni.

Czarne dodatki kuchenne

Jeśli boimy się wszechogarniającej czerni nie musimy nią epatować w całym pomieszczeniu kuchennym, możemy ją demonstrować w wyposażeniu kuchennym np: duży stylowy zegar na ścianie, czarne półki nad blatem kuchennym czy już wcześniej wspomniane czarne fronty szafek. Czerń możemy wprowadzić także w postaci ściereczek lub ręczników kuchennych, bieżnika na stół, czy eleganckich akcesoriów kuchennych.


Zagospodarowanie przestrzeni na ścianie Oczywiście zastosowanie czarnego koloru na ścianie w kuchni jest fantastycznym pomysłem szczególnie przez wzgląd na dzieci. Najlepiej skorzystać z czarnej farby tablicowej do malowania ścian. Pomalowana farbą tablicową może służyć domownikom do zostawiania sobie wzajemnie ważnych wiadomości lub tworzenia na bieżąco listy zakupów.