Kuchnia styl angielski nowoczesny

Kuchnia w angielskim stylu łączy elegancję i harmonijne wykorzystanie elementów dekoracyjnych gdzie wszystko musi ze sobą współgrać, tworząc spójną całość. Styl angielski kuchni wyróżnia jasna barwa ale zdarzają się również wyjątki. Jeśli ktoś nie przepada za bielą lub szarościami może wybrać inny kolor kuchni w tej samej stylistyce.

Meble kuchenne styl angielski


Styl angielski łączy ze sobą klasyczne fronty i romantyczne kwiatowe wzory, dotyczy to zarówno glazury kuchennej jak i elementów dekoracyjnych.

Meble kuchenne w angielskim stylu

Meble kuchenne o masywnej drewnianej konstrukcji wprowadzają do kuchni nastrój przytulności. Meble kuchenne w stylu angielskim mogą występować także delikatne wzory kwiatowe nadając im oryginalnego charakteru.

Najczęściej meble kuchenne na wymiar w tej stylistyce występują w klasycznej prostej formie a jedyną ozdobę stanowią charakterystyczne uchwyty wykonane z metalu lub mosiądzu.

Kuchnie w starym stylu najlepiej komponują się z drewnianą podłogą, oczywiście nie wykluczamy położenia płytek które, są dużo praktyczniejsze jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oraz czasu który będziemy spędzać w kuchni.

Dodatki dekoracyjne do kuchni

Dodatki i dekoracje w naszej angielskiej kuchni do których należą ściereczki, obrusy, firanki i zasłony stanowią element którego celem jest ożywienie aranżacji kuchennej. Najczęściej wybierane wzory to motywy kwiatowe, delikatna kratka, koronki i hafty.

O czym należy pamiętać?

Decydując się na jeden wzór na przykład haft, musimy pamiętać o zachowaniu konsekwencji wyboru. Jeśli pomieszamy kilka motywów nasza kuchnia zamiast stylowego wyglądu może przybrać odwrotny skutek.

Styl kuchni nowoczesny czy klasyczny

Możemy się zdecydować na kuchnię angielską w totalnie klasycznym stylu czyli zarówno meble jak i wyposażenie w postaci kuchenki, okapu sprzętu AGD będą utrzymane w tej stylistyce. Wielu producentów sprzętów kuchennych wychodzi naprzeciw potrzebom klientów tworząc linie produktów idealnie wpisującą się w styl angielski. Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się łączenie stylu klasycznego z nowoczesnymi elementami wyposażenia kuchni. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w nowoczesnych loftach mieszkaniowych które chcemy nieco ocieplić i nadać miękkości.